Kära lyssnare!

 

Det är med lite darr på rösten som vi tyvärr meddelar Er att Melodimixen sände sitt sista liveprogram den 25/9 2022.


Detta med anledning av hälsoläget hos en del av oss samt att ekonomin inte bar såsom vi hade önskat.

 

Vi vill dock passa på att tacka alla Er lyssnare för glada tillrop samt stöttande uttalanden.

 

Vi får se om vi återuppstår i någon form någongång i framtiden, men i nuläget så känner vi att detta är ett tråkigt men nödvändigt beslut.

 

Allt gott och stort tack! 

Vår melodislinga rullar dock på t o m 29/9 2022.

 

Micke & Anders

Medarbetarna på

Anders Hjelm

Programledare/

Producent

anders@melodimixen.se

Micke Wallin

Programledare/

Producent

micke@melodimixen.se

Linda Rapp

Programledare/

Producent

linda@melodimixen.se

Roffe Larsson

Programledare/

Producent

roffe@melodimixen.se

Tommy Stårner

Programledare/

Producent

tommy@melodimixen.se

Lasse Augustson

Tekniker

lasse@melodimixen.se

Björn Schumacher

Programledare/

Producent

bjorn@melodimixen.se

Gerd Stårner

Programledare/

Producent

gerd@melodimixen.se


Anders Mårdell

Programledare/

Producent

anders.mardell@melodimixen.se

Lennart Karlsson

Programledare/

Producent

lennart@melodimixen.se